Vakarėliai, katės ir fejerverkai

2021 m. lapkričio 25 d.

Visiems patinka šventės. Tačiau triukšmas, minia ir neįprastos situacijos gali kelti nerimą katėms, kurios prie jų nepratusios. Todėl pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums ir jūsų katei mėgautis švenčių sezonu!

Organizuojate vakarėlį?

Paprastai katės ir fejerverkai tarpusavyje nedera, bet yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad katė jaustųsi kuo geriau tiek prieš, tiek per šventę. Toliau pateikiame keletą naudingų gairių.

Prieš vakarėlį
Pasirūpinkite, kad katė turėtų saugią vieta, kurioje galėtų pailsėti

Kai kurioms katėms nauji žmonės yra gana įdomūs, bet kitos mieliau slepiasi, kol įsitikina, kad aplinkui saugu. Jei turite neramią katę, kitoje namų dalyje įrenkite saugų kambarį su žaislais, patogiu guoliu ir, jei tinka, kraiko padėklu. Jei įmanoma, pasistenkite supažindinti katę su šia vieta prieš porą savaičių, kad galėtumėte ją lengviau nuraminti reikiamu metu. Žaiskite su kate, naudokite jos mėgstamiausius žaislus ir žaidimus, duokite jai skanėstų, kad sukurtumėte teigiamą ryšį su kambariu. Katė bus daug labiau atsipalaidavusi, jei turės pažįstamą prieglobstį, kur galės jaustis sava!

Saugiai papuoškite namus

Dauguma šventinių dekoracijų, ypač kalėdinių ir Helovino, gali būti gana pavojingos katei, nes ji gali supainioti jas su žaislais. Pavyzdžiui, ilgos kalėdinių lempučių girliandos gali atrodyti labai panašios į katės mėgstamiausią žaislą, pritvirtintą prie virvutės. Pastatykite Kalėdų eglutę be dekoracijų ir palikite, kol katė prie jos pripras, o paskui kabinkite dekoracijas aukštai, nepasiekiamoje vietoje. Pratinkite katę nekreipti dėmesio į dekoracijas – žaiskite su ja ir jos mėgstamiausiais žaislais aplink eglutę nukreipdami jos dėmesį į saugius, išbandytus ir pažįstamus objektus. Venkite naudoti potencialiai pavojingas medžiagas, pvz., stiklo dekoracijas. Laidus priklijuokite lipniąja juostele arba laikykite už baldų. Spygliai katėms yra šiek tiek toksiški, kaip ir daugelis mėgstamų kalėdinių dalykų, tokių kaip bugienis ar amalas, todėl sudrausminkite katę, jei atrodo, kad ji nori kramtyti spyglius ar su jais žaisti. Taip pat reikėtų saugotis žvakių. Jūsų katė gali nekreipti dėmesio į ugnį, bet vis tiek ką nors netyčia nuversti!

Per vakarėlį
Maistas

Net jei jūsų katė nėra nerimastinga, reikia saugotis kitų pavojų, kai aplinkui yra daug naujų žmonių. Pasirūpinkite, kad niekas nešertų jos užkandžiais ar maisto likučiais. Visiems pasakykite, kad jūsų katė turi savo šėrimo laiką ir specialų ėdalą, taigi, net jei ji atrodo susidomėjusi patiekiamais užkandžiais, nereikėtų jų siūlyti. Per didelis kiekis žmonėms skirtų maisto produktų gali sukelti tokius negalavimus kaip vėmimas ar viduriavimas, o vištos kaulai gali spranginti, todėl gali tekti skubiai apsilankyti pas veterinarą.

Stebėkite savo katę

Dauguma kačių puikiai sugeba savimi pasirūpinti. Nesvarbu, ar jūsų katė mielai įsitaiso prieš židinį ir mėgsta būti dėmesio centre ar yra nervinga ir mieliau išeina iš kambario, retkarčiais užsukite pas ją pasižiūrėti, ar jos negąsdina šurmulys ir ar jai nieko netrūksta. Kartkartėmis katę reikia stimuliuoti, kaip ir tada, kai esate namuose, nes ji prie to pripratusi.

Katės ir fejerverkai

Ar jūsų katė bijo fejerverkų? Jei jūsų katė nemėgsta garsaus triukšmo, vakarėliai su fejerverkais gali sukelti problemų. Suprantama, trankūs atsitiktiniai garsai gali katę bauginti ir gluminti, nes yra girdimi ne kiekvieną dieną. Pateikiame keletą papildomų patarimų, kurie padės katei lengviau išbūti jūsų šventėje su fejerverkais.

Prieš fejerverkus
Pripratinkite katę prie triukšmo

Neramiai katei fejerverkai gali kelti stresą. Jei jūsų katė ypač nemėgsta garsaus triukšmo, galite paprašyti gyvūnų elgesio specialisto pagalbos. Jei pripratinsite kačiuką prie fejerverkų keliamo triukšmo, užaugęs jis žinos, kad dėl jų neverta nerimauti. Taip pat galite paleisti kompaktinę plokštelę su fejerverkų garsais, kad šventės metu jie labai nestebintų!

Sutemus laikykite katę namuose

Jei jūsų katė gali išeiti į lauką, pasirūpinkite, kad prieš sutemstant ji grįžtų namo, o paskui užrakinkite katės landos dureles ir uždarykite langus. Net jei patys fejerverkų neleidžiate, juos leisti gali jūsų kaimynai. Baukšti arba įsitempusi katė gali lengvai pabėgti, pasimesti ar susižeisti. Turint tai galvoje taip pat svarbu pasirūpinti, kad ji būtų paženklinta mikroschema.

Pasitarkite su veterinaru

Jei, nepaisant taikytų patarimų, jūsų katės elgesys nesikeičia, pasakykite veterinarui, kad ji bijo fejerverkų ir triukšmo. Gali padėti parduodami sintetiniai kačių feromonai. Veterinaras patars, kokį purškalą išbandyti geriausia. Jis taip pat galės rekomenduoti kvalifikuotą gyvūnų elgesio specialistą, kuris taikys individualų gydymą.

Fejerverkų metu
Prislopinkite garsus

Užtraukite užuolaidas, kad paslėptumėte spalvingas blykstes, ir uždarykite langus, kad būtų kuo ramiau. Bet koks katei patalpoje įprastas triukšmas, pavyzdžiui, radijo ar televizoriaus garsai, prislopins triukšmą lauke. Tikėtina, kad jis padės katei nusiraminti.

Išblaškykite katės dėmesį

Norėdami išblaškyti katę, naudokite žaislus ir žaiskite žaidimus. Fejerverkai gali bauginti, bet, jei katės dėmesys sutelktas kitur, ji greičiau pripras prie triukšmo. Jei žaislai nepadeda, susiraskite katžoles, gardėsius ir lazeriuką!

Jei pasistengėte, kad katė būtų rami ir patenkinta per šventę su fejerverkais, nėra dėl ko nerimauti – viskas netrukus baigsis!

Informacija iš www.purina.lt

Pagalba