Vakarėliai, šunys ir fejerverkai

2021 m. lapkričio 25 d.

Jūsų šuo yra mielas kompanionas ištisus metus, jis mėgsta leisti su jumis laiką. Tačiau kai kurie šunys nesijaučia taip jaukiai, kaip jūs, girdėdami nepažįstamus garsus ar būdami tarp žmonių. Todėl, jei jūsų šuo bijo fejerverkų ir garsaus triukšmo, per šventes jam gali prireikti papildomos priežiūros.

Jei jūsų šuo bijo fejerverkų arba tampa neramus didelių susibūrimų metu, nebūtina iš karto atšaukti vakarėlį – skirdami šuniui laiko ir dėmesio galite padėti jam vakaro metu išlikti ramiam ir linksmam. Pateikiame keletą patarimų, kaip užtikrinti, kad ir jūsų šuo bet kokia proga gerai leistų laiką!

Kaip pasirūpinti šunimi per vakarėlį

Jūsų šuo bus linksmas ir gerai jausis per šventes, jei būsite gerai pasirengęs. Tada abu galėsite smagiai leisti laiką nesirūpindami vienas kitu!

Prieš vakarėlį

  • Pasirūpinkite, kad šuo turėtų pažįstamą ramią vietą, kur galėtų pabėgti. Ne visi šunys yra socialūs; kai kuriems net ir gerai socializuotiems šunims draugija ar minia nepatinka. Rūpindamiesi šunimi vakarėlio metu pasirūpinkite, kad šuo dalyvautų taip, kad jaustųsi gerai.

    Paruoškite ramų kambarį kitoje namo dalyje, padėkite šuns mėgstamiausių žaislų ir guolį, kad jis galėtų žaisti ar miegoti, kaip panorėjęs. Prieš porą savaičių iki vakarėlio padėkite šuniui priprasti prie vietos ir įsitikinkite, kad jis jaučiasi gerai, kai su juo žaidžiate ir jį apdovanojate, kai jis reaguoja teigiamai. Saugų prieglobstį turintis šuo bus mažiau įsitempęs.
  • Išvarginkite šunį

    Jūsų šuo mėgsta eiti pasivaikščioti – tai taip pat yra puikus būdas deginti energiją. Prieš šventę išeikite ilgam pasivaikščioti ir įsitikinkite, kad šuo išsituštino ir nebereikės greitai vėl eiti į lauką.
  • Pagalvokite, ar jūsų šuo gerai socializuotas

    Gerai socializuotas šuo gali mielai įsitraukti į šventę ir mėgautis pagyvėjimu namuose, kaip ir jūs. Tokiu atveju supažindinkite šunį su savo atvykusiais draugais, kad jūsų šuo žinotų, jog nereikia dėl jų nerimauti.

    Jei nesate tikri dėl to, kaip šuo reaguos į jūsų draugus, vakarėlyje nerizikuokite: jei jis išsigąs ir pabėgs arba labai susijaudins ir šokinės ant žmonių, situacija bus kiek beprotiška. Norint išvengti nereikalingo streso šuniui ir sau, jums gali tekti pasamdyti šuns prižiūrėtoją. Peržiūrėkite Šunų katalogą [nuoroda į šunų katalogo puslapį].
  • Saugiai papuoškite namus

    Jūsų šuo gali susivilioti šventinėmis dekoracijomis ir jas sugraužti. Deja, jos nėra tokios skanios, kaip atrodo, ir šuniui gali būti labai pavojingos. Kiti kalėdiniai dalykai, keliantys pavojų naminiams gyvūnėliams, yra lemputės, su kuriomis atrodo smagu žaisti, skaniai atrodantis šokoladas ir skanėstai. Netgi Kalėdų eglutė, bugienis ir amalas yra šiek tiek toksiški.

    Jei jūsų šuo pripras prie visų šių naujų trikdžių, jie kels jam mažesnę grėsmę. Žaiskite su šunimi prie naujų daiktų, kol jis prie jų pripras; kad būtų lengviau, atkreipkite jo dėmesį į mėgstamus žaislus.

    Laikykite dekoracijas nepasiekiamoje vietoje, venkite medžiagų, kurios gali būti pavojingos (pvz., dūžtami stikliniai žaisliukai), lipniąja juostele priklijuokite prie grindų laidus ir pasirūpinkite, kad šuo žinotų, jog eglutė nėra skirta jam. Jūsų šuo greičiausiai ir pats nelįs prie ugnies, bet žiūrėkite, kad vizginama uodega nebūtų arti žvakių ir židinio, nes tai prastas derinys.
Per vakarėlį
  • Maistas

    Dauguma šunų apsidžiaugs netikėtai užplūdusiais naujais žmonėmis, norinčiais jiems duoti vakarėlio skanėstų. Kad ir kaip tai patiktų, jūsų šuniui tai gali būti žalinga. Per didelis žmonių maisto produktų ir likučių kiekis gali sukelti vėmimą ar viduriavimą, kaulai gali spranginti, o žmonėms skirtas šokoladas yra nuodingas, netgi gali tekti netikėtai apsilankyti pas veterinarą.

    Šuo gali gailiai žiūrėti į svečius, bet turėtumėte paprašyti, kad jie nepasiduotų, net jei jūsų šuo atrodo labai mielas! Iš anksto svečiams pasakykite, kad jūsų šuo turi savo šėrimo laiką, skanėstus ir tam skirtą maistą. Dalį šuns žavesio sudaro jo charakteris ir gudrybės, kurių jis imasi norėdamas gauti daugiau skanėstų, tačiau visada atminkite, kad pats svarbiausias dalykas yra šuns sveikata.
  • Per didelė stimuliacija

    Jei jūsų šuo mėgsta dėmesį, jam pasisekė – kai kurie jūsų vakarėlio svečiai tikrai parodys jam dėmesį! Vis dėlto atlikdami tobulo šeimininko vaidmenį stebėkite savo šunį ir pasirūpinkite, kad jam dėmesio nebūtų per daug.

    Jei jūsų šuo yra per daug įsiaudrinęs, pusvalandis, praleistas paruoštame ramiame kambaryje, padės jam nusiraminti. Jei šuo per daug įsiaudrinęs, padėkite jam išeikvoti energiją ir paprašykite entuziastingo svečio, artimo draugo ar šeimos nario išvesti jį trumpam pasivaikščioti.
  • Dovanos

    Dovanos įdomios ne tik jums – daugumai šunų labai patinka per gimtadienius ar Kalėdas nuolat plėšomas popierius ir išvyniojami nauji daiktai! Vyniodami ar išvyniodami daiktus būkite budrūs, kad ant jų netikėtai neatsirastų nepageidaujamų dantų žymių.

    Šiuo metu galima duoti šuniui skirtą dovaną. Pavyzdžiui, skanus kramtukas atitrauks jo dėmesį, kol jūs išvyniosite savąsias dovanas.

Šunys ir fejerverkai

Jūsų šuniui fejerverkai gali nepatikti taip pat, kaip ir jums, ir kas galėtų jį kaltinti? Garsus atsitiktinis triukšmas, neturintis akivaizdaus šaltinio, gali bauginti ir trikdyti, ypač, jei šuo yra pratęs prie ramybės ir tylos.

Jei jūsų šuo bijo fejerverkų, nereikia atsisakyti planų juos leisti. Tiesiog atsižvelkite į keletą patarimų, kurie padėtų jūsų fejerverkų vakarui, Divali šventei ar Naujųjų metų sutiktuvėms praeiti sklandžiai.

Prieš fejerverkus
  • Pripratinkite šunį prie fejerverkų triukšmo

    Jei jūsų šuo bijo triukšmo, paprašykite veterinaro rekomenduoti gyvūnų elgesio specialistą. Per šunų, ypač jaunų, dresūrą ir aklimatizaciją galima šunis išmokyti, kad nereiktų nerimauti dėl pokšėjimo ir dundesio. Taip pat galite įsigyti kompaktinių plokštelių, skirtų šuniui prie triukšmo pripratinti.
  • Sutemus laikykite šunį namuose

    Vedžiokite šunį dieną, o sutemus laikykite namuose. Net jei patys fejerverkų neleidžiate, juos leisti gali jūsų kaimynai, o tai šunį gali nustebinti.

    Į paniką puolę gyvūnai gali lengvai pabėgti, pasimesti ar susižeisti, todėl taip pat svarbu pasirūpinti, kad jie būtų pažymėti mikroschema.
  • Pasitarkite su veterinaru

    Jei jūsų šuo bijo fejerverkų ir jo elgesys nesikeičia, pasakykite veterinarui, kad jis vis dar nerimauja girdėdamas triukšmą. Yra daugybė įvairių komercinių tirpalų, pvz., feromonų purškalų, kuriuos veterinaras gali rekomenduoti, jei jūsų šuo bijo triukšmo.
Fejerverkų metu
  • Būkite tylus ir ramus

    Jūsų šuo perima impulsus iš jūsų – savo patikimiausio draugo. Būkite atsipalaidavęs ir ramus, perdėtai nesirūpinkite šunimi, net jei jis pasidaro neramus. Jei jūsų šuo bijo fejerverkų, pabandykite jį įtikinti, kad viskas gerai. Elkitės įprastai, ir netrukus jis ims pavyzdį iš jūsų.
  • Prislopinkite garsus

    Jei su šunimi liekate namuose, kad prislopintumėte fejerverkų garsą, užtraukite užuolaidas ir uždarykite langus. Leiskite muziką arba įjunkite televizorių, kad būtų girdėti pastovus ir pažįstamas triukšmas, maskuojantis atsitiktinius pokšėjimus.
  • Pasirūpinkite šunų draugija

    Pasidalyta problema – perpus mažesnė problema. Jei jūsų draugai turi šunų, su kuriais jūsiškis sutaria, ypač, jei jie nebijo garsaus triukšmo, paprašykite draugų apsilankyti su šunimis.


Šventės lauke

Nepatartina pasiimti šunį į lauko šventę ar fejerverkų šou, nebent šuo visada sutelkia dėmesį į jus ir jūsų komandas. Jūsų šuo turi gebėti ramiai reaguoti į netikėtą triukšmą ir minią, taigi, jei turite kokių nors abejonių, elkitės apdairiai ir palikite jį namuose. Dėl ramybės galite pasamdyti šuns prižiūrėtoją, kad prižiūrėtų jūsų augintinį, kol jūs švęsite.

Apdovanokite už gerą elgesį

Jei šuo jūsų vakarėlyje elgiasi gerai, klusniai žingsniuoja greta, kai esate lauke, ar net ramiai guli kitoje namų dalyje, kol jūsų svečiai linksminasi, svarbu, kad jis tai žinotų.

Duokite jam skanėstų ir pagirkite, o jei šuo yra kitame kambaryje, retkarčiais užsukite pas jį, kad nesijaustų paliktas. Didžiausia dovana – jūsų kompanija. Jūs rengiate vakarėlį, todėl būtų sąžininga šuniui skirti laiko, kad ir jis jaustųsi smagiai!

Informacija iš www.purina.lt

Pagalba