Nemokama infolinija (8-22 val.)
8 800 20050
Grįžti

Maltiečiai

Paramos organizacija, kurios tikslas – pagalba skurdžiai gyvenantiems Lietuvos gyventojams.
 
Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) Lietuvoje buvo įkurta 1991 m., maltiečių labdaringus darbus lydi beveik 970 metų tradicijos, kurioms pradžią davė XI a. įsikūręs Maltos ordinas. Jo moto – „Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems”. Juo viso pasaulio bei Lietuvos maltiečiai vadovaujasi ir dabar. Mūsų tikslas – sukurti efektyvų, savanorystės pagrindais pagrįstą socialinės pagalbos paslaugų tinklą, akcijomis atkreipti visuomenės dėmesį į labiausiai pažeidžiamus žmones ir teikti pagalbą skurdžiausiems Lietuvos gyventojams: vienišiems seneliams, neįgaliesiems ir vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Šiandien „Maltiečiai“ tokią veiklą vykdo 42 Lietuvos vietovėse yra subūrę 1500 savanorių.
 
„Maltiečių“ ir „Maximos“ draugystė prasidėjo 2014 m., kai prekybos tinklas ėmė remti maltiečių įsteigtą Vilniaus vaikų dienos centrą – buvo skiriama 145 eurai per mėnesį vaikų pietų produktams įsigyti. Po kelerių metų – 2017 m. – prekybos tinklas prisijungė ir prie pagalbos „Maltiečių“ globojamiems seneliams.
 
 

2018 „Maltos ordino" akcijos „Mažoj širdelėj didelės idėjos" finalinis renginys drauge su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite

„Maltiečių sriuba 2017“

Lietuviškam prekybos tinklui „Maxima“ rūpi ne tik mūsų šalies ateitis – jaunimas, bet ir tautos šaknys – senoliai, kurių gyvenimai yra visa Lietuvos šimtmečio istorija. Tinklas nutarė prisidėti vykdant „Maltiečių“ kasmetinę senelių paramos akciją – „Maltiečių sriuba“. Šiai akcijai skirtų renginių metu Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse buvo renkamos lėšos senolių maitinimui, kurios metu „Maxima“ visus prisidėjusius vaišino savo meistrų iškeptais didžiuliais tortais. Pavyzdžiui, Vilniuje toks tortas siekė net 1,7 metro. Panašaus dydžio, įspūdingais tortais buvo vaišinami ir Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Švenčionėlių ir kitų miestų bei miestelių „Maltiečių sriubos“ dalyviai bei aukotojai.
 
Taip pat prieš šias Kalėdas „Maximos“ darbuotojai visoje Lietuvoje rūpinosi, kad per gražiausias žiemos šventes „Maltiečių“ globojamų senolių stalas būtų sotesnis bei šventiškesnis. „Maximos“ kolegos suaukojo, surinko ir patys atvežė daugiau nei 30 dėžių įvairiausių maisto produktų, skanumynų, kojinių, kryžiažodžių bei buities reikmenų. Visos šios gėrybės buvo paskirtos Rietavo, Plungės, Utenos ir Marijampolės senoliams – jų šiuose regionuose maltiečiai globoja apie 100. Džiaugiamės, jog tokį gausų būrį mažas pajamas gaunančių senelių galėjome pradžiuginti Kalėdų dovanomis.


2017 metų „Maltiečių sriubos" baigiamasis renginys Vilniaus V.Kudirkos aikštėje

Velykos maltiečių globojamiems vaikams


Šiemet visus 14 „Maltiečių“ vaikų dienos centrus lankantiems vaikams Velykos buvo ypatingos – prekybos tinklas „Maxima“ pasirūpino, kad vaikai patys galėtų pasirengti šventei, nusidažyti margučių. „Maxima“ vaikams padovanojo kiaušinių, dažų, įtraukė vaikus į linksmą pavasarinį žaidimą.


Marijampolės „Maltiečių“ vaikų dienos centras

Į „Maltiečių“ vaikų dienos centrus mokinukai atskuba tuoj po pamokų – čia paprastai jų jau laukia šilti pietus. Bet popietė ilga, vaikai žaidžia, ruošia pamokas ir į pavakarę praalksta. Iki šiol Marijampolės „Maltiečių“ vaikų dienos centre mažieji gaudavo tik sausus lengvus pavakarius. Nuo 2018 m. kovo mėnesio visi mažieji į namus skirstysis po sočios šiltos vakarienės – „Maxima“ šio centro vaikų maitinimui kas mėnesį skirs 145 eurus. Tokios paramos nauda dviguba – už paskirtus pinigus Marijampolės „Maximoje“ (Bažnyčios g. 38) bus galima įsigyti reikiamų produktų ir patiems pasigaminti norimų patiekalų. Gal čia išsipildys kokio vaiko svajonė tapti kulinaru, be to, pačių pasigamintas maistas visada gardesnis. Kita vertus, ne paslaptis, kad centrą lanko vaikai iš nepasiturinčių ar socialiai neatsakingų šeimų, tad neretam mažyliui šiltas maistas centre gyvybiškai svarbus dėl paprasčiausios priežasties – namie šilto maisto jis paprasčiausiai – neras.
 


Mūsų paslaugosVisos paslaugos

MAXIMOS dovanų kortelės ir čekiai Paskolos Bilietai į renginius Elektroninis bilietas TAX-FREE paslauga Pinigų išgryninimo paslauga
Sąskaitų išrašymas
Patogus būdas gauti sąskaitas faktūras
Plačiau
Naujienlaiškis
Užsakyti