Jau septintus metus vykstantis projektas „Mes – bendruomenė“ – tai iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą. Šiemet „Maxima“ iš viso bendruomenių idėjų įgyvendinimui skirs rekordinę sumą pinigų – 100 tūkst. eurų.

Šių metų konkursas pasibaigęs.

„Mes – bendruomenė“ 2021 m. nugalėtojai

Viešoji įstaiga Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras/Pavėžėjimo paslauga neįgaliesiems

Sužinoti daugiau

Viešoji įstaiga Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras/Pavėžėjimo paslauga neįgaliesiems

Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro tikslas įvairių socialinių, sociakultūrinių paslaugų teikimas garbaus amžiaus, socialiai remtiniems, negalią turintiems žmonėms bei kitiems Vilniaus miesto Vilkpėdės seniūnijos. Vykdydami bendrovės MAXIMA LT bendruomenių projektą „Mes – bendruomenė“ išspręsime: 1. Neregių, silpnaregių bei garbaus amžiaus bendruomenės narių pavėžėjimo paslaugą vykstant į užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitas įstaigas. 2. Suteiksime Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro saviraiškos meno kolektyvams galimybę nuvykti ir tuo pačiu dalyvauti kultūriniuose renginiuose įvairiose Vilniaus miesto vietose ir kitose savivaldybėse. 3. Sudarysime galimybę bendruomenės nariams išvykti į ekskursijas, aplankant pažintinius takus, muziejus. Įgyvendintas projektas ženkliai pagerins pagalbą ir socialines paslaugas asmenims dėl neįgalumo, amžiaus ar kitų socialinių problemų negalintiems pasirūpinti savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, bei leis sėkmingai vykdyti kultūrinę, visuomeninę, organizacinę veiklą, mažinant regėjimo neįgaliųjų socialinę atskirtį. Neturėdami transporto priemonės, jaučiamės taip kaip jaustųsi žmogus be kojų. Mums tai labai svarbu, net galima pasakyti, kad tai išgyvenimo klausimas. Nenorime užsidaryti tarp savų sienų.

Asociacija „Pilsota“/Kuršių genties muziejaus steigimas

Sužinoti daugiau

Asociacija „Pilsota“/Kuršių genties muziejaus steigimas

Asociacija „Pilsota“ (įsikūrusi 2015 m.) užsiima kuršių genties rekonstrukcija. Kuršiai - vienintelė mūsų krašto gentis, neretai pavadinama baltų vikingais, dėl savo marinistinės kultūros mus įtraukianti į jūrinių valstybių šeimą. Deja, būtent dėl to, neretai kuršiai įsivaizduojami tik kaip pajūrio gyventojai, užmirštant, kad jų archeologinis paveldas aptinkamas visoje vakarų Žemaitijoje. Mūsų tikslas – įrengti kuršių genties istorijos ir materialinio paveldo muziejų Mosėdžio miestelyje. Įrengus KURŠIŲ MUZIEJŲ, būtų įveiklinta vietos bendruomenė, atsirastų erdvė vietos renginių ciklui, kurių metu Mosėdžio miestelio gyventojams ir gimnazijos moksleiviams būtų pristatoma jų krašto istorija, materialinis ir kultūrinis paveldas. Tokio tipo muziejaus su tokio lygio ekspozicija nėra visoje Lietuvoje, tai būtų pirmasis muziejus kuriame eksponuojamos prabangios ir tikslios archeologinių komplektų rekonstrukcijos. KURŠIŲ MUZIEJUJE vyktų ekskursijos Skuodo rajono bendruomenėms, turistams iš Lietuvos ir užsienio. Muziejaus unikalumas garsintų miestelį ir jo bendruomenę šalies ir, tikėtina, tarptautiniame lygmenyje. Kadangi viskas vykdoma entuziastų rankomis be jokio finansavimo jau ketvirtus metus, darbai yra pasiekę tą tašką, kuomet reikalingos investicijos medžiagoms ir darbams kurių savarankiškai atlikti negalime. Papildomos lėšos leistų užbaigti projektą ir jį prisistatyti visuomenei.

Tėviškės namų bendruomenė/“Tėviškės kiemelio“ įrengimas ir pritaikymas bendruomenės veikloms

Sužinoti daugiau

Tėviškės namų bendruomenė/“Tėviškės kiemelio“ įrengimas ir pritaikymas bendruomenės veikloms

Alytus – idealus miestas šeimai – žalias, jaukus, tarsi kurortas su miesto privalumais. Tačiau Ulonų seniūnaitijoje gyventojams trūksta viešų erdvių, kur galėtų vykti bendruomeninės veiklos. Daugų g. 5A, adresu esantis pastatas NVO iniciatyvų dėka įgauna naują veidą ir pastaraisiais metais šiose patalpose įsikūrė naujos nevyriausybinės organizacijos – Neįgaliųjų sporto klubas ALYTUPIS, Tėviškės namų bendruomenė, Všį „Tėviškės namai“, VšĮ „Lietuvos hospisas“ Alytaus filialas. Dabar šią viešą erdvę bandoma prikelti naujam gyvenimui ir projekto metu Tėviškės namų bendruomenės narių iniciatyva bus įrengtas TĖVIŠKĖS KIEMELIS – puiki pramoga ir mažiems, ir dideliems miesto gyventojams, seniūnaitijoje veikiančioms NVO organizuoti sportines, kultūrines bei sveikatinimo ir užimtumo veiklas. Šiuo projektu būtų sprendžiama Alytaus miesto Ulonų seniūnaitijos bendruomenės užimtumo, kokybiško poilsio, laisvalaikio, pramogų praleidimo problema, taip pat projektas prisidėtų prie „Alytus-Myliu" miesto vizijos plėtojimo ir populiarinimo, kad taip Lietuva iš naujo atrastų šeimos, meilės miestą – Alytų.

VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“/Negalią turintiems vaikams – daugiau galimybių tobulėti

Sužinoti daugiau

VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“/Negalią turintiems vaikams – daugiau galimybių tobulėti

Autizmo spektro ir kitų raidos sutrikimų turintys vaikai nuo pat ankstyvo amžiaus susiduria su sunkumais, kurie jų tipinės raidos bendraamžiams yra tik nesudėtinga kasdieninė veikla. Negalią turintys vaikai sunkiau atlieka kasdienines užduotis, jiems nelengva sportuoti, sunku greitai išmokti naujų dalykų, dalis jų nekalba, bendrauja tik alternatyvios komunikacijos priemonėmis. VšĮ „Švietimo pagalbos projektai“ padeda negalią turintiems vaikams ir jų šeimoms, organizuodama sporto, kūno terapijos užsiėmimus. Tikime, kad šis projektas, kurio metu bus įsigyta naujos terapiniams užsiėmimams reikalingos įrangos, o 20 raidos sutrikimų turinčių vaikų grupė projekto metu dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, padės vaikams pasiekti tai, kas atrodė neįmanoma. Projekto veikos skirstomos į du etapus: 1 etapas. Veiklos: kūno terapijos užsiėmimams skirtų priemonių įsigijimas, idividualizuotos programos: 1.) Balansavimo priemonių rinkinys. 2.)Masažo priemonė, skirta sensorinių problemų turinčių vaikų nusiraminimui 3) Kojų – rankų judesių koordinavimo lavinimo priemonė - slidės. 4) Balansavimo priemonė, pripildyta spalvotų kamuoliukų. 5) Važinėjimo lenta su ratukais ir su apsaugomis 6) Priemonės smulkiajai motorikai lavinti. 2 etapas. Įsigijus įrangą 20 vaikų grupė tris mėnesius dalyvaus individualiuose kūno terapijos užsiėmimuose, kurių metu bus naudojama įsigyta įranga. Vienas vaikas dalyvaus užsiėmime 1 kartą per savaitę, viso 12 užsiėmimų per 3 mėnesius. Viso 20-čiai vaikų bus organizuota 240 užsiėmimų.

Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“/ Žingsnis į priekį – Viskas įmanoma

Sužinoti daugiau

Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“/ Žingsnis į priekį – Viskas įmanoma

Dėl motyvacijos trūkumo ir dažnai dėl išsigalvotų slenksčių neįgalieji patiria didžiulę socialinę atskirtį. Šiuo projektu supažindinsime miesto bendruomenę su NSK „Visaggalis“ veikla bei neįgaliųjų sportu, suteikiant galimybę visiems norintiems išbandyti įvairias sporto šakas. Tikime, kad tokio plataus mąsto projektas sudomins miesto bendruomenę ir motyvuos neįgaliosius žengti žingsnį pirmyn, nes viskas yra įmanoma. Viena iš priemonių, galinčių paspartinti neįgaliųjų integracijos procesą, yra fizinė veikla. Neįgalieji, dalyvaudami sportinėje veikloje, geriau vertina save, savo galimybes, labiau pasitiki savo jėgomis. Vienintelis Visagino miesto neįgaliųjų sporto klubas „Visaggalis“ vykdo veiklą susijusią su neįgaliųjų socialine integracija per kūno kultūrą ir sportą. Visagino miesto neįgalieji sporto paslaugų kitur gauti negali. Klubo nariai aktyviai dalyvauja kitų organizacijų neįgaliųjų sporto renginiuose, draugiškose tarpklubinėse varžybose. Treniruotės ir varžybos tai neatsiejama sporto dalis skatinanti užimtumą. Tokiomis išvykomis neįgalieji asmenys integruojasi į bendruomenę ir mažina socialinę atskirtį. Šiuo projektu siekiame informuoti miesto bendruomenę apie neįgaliųjų sportinę ir kultūrinę veiklą, pritraukti daugiau neįgalių asmenų į šią veiklą. Šis projektas padėtų mažinti socialinę atskirtį, didinti neįgaliųjų užimtumą bei savarankiškumą.

Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius/ Suteik mano sielai sparnus

Sužinoti daugiau

Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius/ Suteik mano sielai sparnus

Šeimos namų teritorijoje norime sukurti patrauklią poilsio ir laisvalaikio erdvę, kuri būtų pritaikyta vaikams ir jų tėvams aktyviai leisti laiką gryname ore, komunikuoti tarpusavyje, skatinti bendruomeniškumą. Poilsio zona turės ne tik estetinę, bet ir edukacinę paskirtį, skatins bendruomenę būti kartu. Norime, kad Šeimos namų aplinka džiugintų akį, teiktų dvasinę ramybę ne tik mūsų Šeimos namų Krizių centro gyventojoms, Vaikų dienos centro lankytojams, bet ir visai Rožyno gyventojų bendruomenei. Šis projektas svarbus, nes skatins susiburti įvairaus amžiaus žmones, stiprins žmonių bendrystę, savanorystę. Projekto pagrindinis tikslas – atnaujinti vaikų žaidimo aikštelę, treniruoklius, kurių būklė šiuo metu yra kritinė. Aikštelėje bus sumontuoti nauji, saugos reikalavimus atitinkantys žaidimų įrenginiai. Bus sudarytos sąlygos Šeimos namų bendruomenės nariams pagerinti savo sveikatą sportuojant. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams. Pirmasis projekto etapas: veiklų planavimas, inventoriaus paieška, savanorių paieška, atidarymo šventės planavimas, sklaidos numatymas. Projekto vykdymas: įrangos supirkimas ir įrengimas, plakato sukūrimas ir informacinio stendo paruošimas, atidarymo šventės organizavimas.

Skuodo rajono kultūros centras/Mobili kultūros ir meno erdvė

Sužinoti daugiau

Skuodo rajono kultūros centras/Mobili kultūros ir meno erdvė

Kultūra yra kiekvienos valstybės vertybių pamatas, svarbu ją saugoti ir puoselėti, tiek dvasines, tiek materialines. Todėl, mums svarbu tinkamai jas reprezentuoti ir pateikti gyventojams. Norime, jog mūsų žiūrovai renginiuose jaustųsi gerai, būtų jauku, gražu, estetiška ir kokybiška. Taip pat, Skuodo rajonas yra unikalus kraštovaizdžiu, tad įvairiose erdvėse kultūra atsiskleistų dar kitomis spalvomis, būtų lengviau įgyvendinti sumanymus. Kad ir maža savivaldybė, bet su didele širdimi. Norime būti stipriu kultūros židiniu, suburiančiu visus gyventojus! Projekto veiklos: Pirmu projekto etapu, birželio mėnesį, būtų įsigyjama scenos pakyla (24 kv. m), perkamos sulankstomos lauko kėdės (apie 30 vnt.) ir lauko burbulinės lempos (apie 20 m); 2. Įsigijus visas šias priemones, liepos-rugpjūčio mėn. planuojama surengti 3 susitikimus-mokymus „Įkvėpk pozityvo“ su žinomais Lietuvos aktoriais, visuomenės veikėjais. 3. Žmonės yra išsiilgę muzikos, koncertų, susiėjimų, tad vienas vakaras būtų skirtas pasiklausyti koncerto ir pašokti vakare po darbų (rugpjūtį-rugsėjį). Šios paramos gavimas ir inventoriaus įsigijimas palengvintų bei žymiai pagerintų mažesnių renginių organizavimo kokybę Skuodo rajono savivaldybėje. O vykstantys susitikimai-mokymai ir koncertas pagyvintų rajono žmonių kasdienybę, didintų užimtumą ir mokymąsi, sustiprintų emocinį intelektą, įkvėptų pozityvo, geros nuotaikos. Su įsigytu inventoriumi kultūra keliautų ne tik miesto erdvėse, bet ir rajone.

Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“/Herojų kava – įkrauk supergalias

Sužinoti daugiau

Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“/Herojų kava – įkrauk supergalias

Mūsų bendruomenei svarbus, nes planuojam, jog gyventojai per įdomias, patraukiančias projektines veiklas (pasivaišinę kava, išmėginę sensorines erdves, pabendravę, susipažinę su bendruomenės atstovais ir savanoriais), labiau įsitrauks į NVO veiklą ir taip didės gyventojų aktyvumas, pilietiškumas. Svarbu formuoti teigiamą požiūrį į autizmą – pagrindinė žinia – autizmo nereikia slėpti, apie jį būtina kalbėti, dalintis informacija ir tokiu būdu suteikti reikiamas paslaugas autistiškiems asmenims ir jų šeimoms, specialistams. Šis projektas būtent ir skatina tokią komunikaciją. Pagrindinės projekto veiklos apima reikalingų priemonių įsigijimą ir komunikaciją. Planuojama įsigyti lengvai pastatomus kavos įrenginius, siekiant vaišinti gyventojus kava/arbata ir taip pat sensorines erdves - 3 skirtingos palapinės su atitinkamomis sensorinėmis priemonėmis, kuriose galima nusiraminti arba kaip tik įsitraukti į stimuliuojančia veiklą, taip pat poilsio, edukacijos zonos. Projekto veiklas galima skirstyti į pagrindinius etapus: 1. Įsigyti nešiojamą sensorinę įrangą, pritaikomą ją greitai sumontuoti viešosiose erdvėse. Sukurti Herojų kavos dizainą, prekės ženklą, paruošti priemones (lankstinukus, kavos puodelius, stendus). 2. Apmokyti savanorius, kurie pagelbės prižiūrėti vaikus, vaišinti kava 3. Komunikacijos kompanija – projekto ir jo naudos pristatymas, bendradarbiavimo tinklų užmezgimas su kitom bendruomenėmis, edukacinių susitikimų , renginių plano sudarymas 4. Dalyvavimas renginiuose, edukacijose, šventėse, susitikimai viešosiose erdvėse. 5. Komunikacija – viso projekto metu. Planuojama kas antrą savaitę paruošti ir nufilmuoti laidą – “Herojų kava – įkrauti supergalias” kurios turinys – pokalbiai apie bendruomenę, toleranciją, socialines paslaugas, kasdienines šeimų problemas ir iššūkius.

Jaunųjų mokslininkų akademija, VšĮ/Nacionalinė vaikų mokslinė konferencija

Sužinoti daugiau

Jaunųjų mokslininkų akademija, VšĮ/Nacionalinė vaikų mokslinė konferencija

Jaunųjų mokslininkų akademija, VšĮ (JMA) siekia organizuoti pirmąją Lietuvoje Nacionalinę mokslinę vaikų konferenciją „Technologinių pasiekimų laboratorija”, kuri skatins mokslo ir švietimo populiarinimą Jaunųjų mokslininkų akademijos bendruomenėje ir visuomenėje. Nacionalinė mokslinė vaikų konferencija „Technologinių pasiekimų laboratorija” vyks 2021 m. liepos 10 d. Vilniuje. Konferencija sudarys dvi dalys: 1. Moksliniai pranešimai. 2. Atviros technologinės – mokslinės dirbtuvės. Mokslinius pranešimus pristatys Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkai-tyrėjai ir JMA bendruomenės vaikai. Mokslinius pranešimus/tyrimus/projektinius darbus vaikai ruošia savarankiškai. Pranešimų recenziją parengia JMA ekspertai. Atviros technologinės dirbtuvės yra skirtos JMA bendruomenei ir visuomenei. Dirbtuvėse vaikų lauks moksliniai eksperimentai ir bandymai, technologiniai edukaciniai, robotų valdymo ir robotikos užsiėmimai. Registracija į dirbtuves – atvira. Bendras planuojamas dalyvių skaičius – 200. Iki 2021 m. spalio 31 d. JMA parengs ir išleis konfrencijos pranešimų knygą. Konferencijos pranešimų knygoje bus atspausdinti vaikų ir mokslininkų pranešimai. Išsamiai pristatyti svarbiausi edukologinių inovacijų kūrimo aspektai bei pedagogų inovatyvi veikla siekiant ugdyti vaikų mokslinį mąstymą.

Joniškio rajono savivaldybės administracija kartu su Joniškio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“/ „Laimingi vaikai – laiminga bendruomenė“

Sužinoti daugiau

Joniškio rajono savivaldybės administracija kartu su Joniškio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“/ „Laimingi vaikai – laiminga bendruomenė“

Gavus paramą, nedelsiant bus pradėti projekto „Laimingas vaikas - laiminga bendruomenė“ įgyvendinimo darbai: paruošta vieta vaikų žaidimų aikštelės įrengimui, perkeliant į kitą vietą jau esančias, nusidėvėjusias vaikų supynes, pradėtos paslaugos tiekėjų paieškos, paslaugos pirkimo procedūros ir aikštelės įrengimo darbai. Planuojama, kad vaikų žaidimų aikštelė bus baigta įrengti iki 2021-10-01. Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, turi didelę patirtį infrastruktūros ir kitų projektų įgyvendinime, todėl net neabejojama, kad projektas bus įgyvendintas greitai ir sėkmingai. Sutvarkius vaikų žaidimo aikštelę jos priežiūra ir toliu rūpinsis Joniškio rajono savivaldybė. Projekto ilgalaikė nauda – neabejotina. Vaikų žaidimo aikštelės pagrindas bus daromas liejant guminę dangą, jis bus ilgaamžis ir praktiškas. Žaidimų įrenginiai taip pat bus perkami aukštos kokybės, sertifikuoti, atitinkantys visus saugumo reikalavimus. Joniškio rajono savivaldybė vykdys kokybišką aikštelės priežiūrą, siekiant išlaikyti jos ilgaamžiškumą. Kadangi aikštelė bus įrengiama tankiausiai apgyvendintame miesto kvartale, neabejojama, kad ji bus paklausi ir džiugins jau esamus, būsimus naujus miesto gyventojus. Žaidimai, buvimas lauke, tinkamas užimtumas duos ilgalaikę naudą vaikų emocinei, psichinei ir fizinei sveikatai, gerės sveikatos rodikliai, mokymosi pasiekimų rezultatai, mažės nusikalstamumas.

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras/MINTIs

Sužinoti daugiau

Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras/MINTIs

Projektas MINTIs yra skirtas suteikti galimybę VAJC lankytojams dalyvauti aktyvioje fizinėje veikloje, kurioje veikti reikia ne tik noro, bet ir galimybių, t. y. priemonių. Stengiantis pasiekti pagrindinį projekto tikslą – stiprinti jaunuolių fizinę ir psichologinę sveikatą – centro lankytojams bus suteikta galimybė aktyviai leisti laiką dviračių žygiuose, stiprinti savo kūną laisvalaikiu, pažinti gimtą kraštą, daugiau bendrauti su naujais žmonėmis, būti iniciatyviais ir kūrybiškais bei ugdytis pasitikėjimą savimi. Gavus finansavimą iš karto bus įsigyjamas reikalingas inventorius – dviračiai, šalmai bei spynos. Įsigyti dviračiai bus pažymėti Maxima „Mes bendruomenė“ bei VAJC logotipais. Jaunuoliai bus kviečiami registruotis į suplanuotus jiems patrauklius gimto krašto pažinimo dviračių žygius. Prieš pirmąjį žygį centre bus suorganizuotas informacinis susitikimas su Marijampolės apskrities Vilkaviškio policijos komisariato pareigūnu apie kelių eismo taisykles. Susitikimas skirtas išmokyti arba priminti jaunuoliams dviratininkams reikalingas taisykles, ženklų reikšmes, aptarti dviratininko kaip eismo dalyvio elgesį, atsakomybes. Visų žygių metu stiprės bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijos, kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi ir pilietiškumo jausmas. Sugrįžus po kiekvieno žygio aptarsime, ar viskas vyko taip, kaip norėjosi, ką galima keisti/tobulinti, ko atsisakyti, kas pavyko geriausiai.

Asociacija „Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras“/Muzikos alėja

Sužinoti daugiau

Asociacija „Sūduvos regiono kultūros ir sporto centras“/Muzikos alėja

Šia projektine idėja siekiame pagyvinti atokesnę Marijampolės vietą ir ugdyti muzikinį raštingumą, primenant, kad Marijampolė yra ne tik raiškaus žodžio, bet ir muzikos talentų kalvė. Marijampolėje gražiai įprasminti kraštui svarbūs muzikos momentai: *paminklinis suolelis Marijampolės lakštingalai V. Urmanavičiūtei – Urmanai; * paminklinis akmuo V. Kernagio nemariajai dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“. *grafienės Pranciškos Butlerienės kačių kiemelis įvairiems muzikos renginiams. Tačiau visa tai - pasyviam stebėjimui, o tokios erdvės, kurioje būtų galima laisvai improvizuoti, nėra. Apčiuopiamas projekto rezultatas - įrengta sezoniškumui atspari muzikos alėja: integruoti lauko muzikos instrumentai ir informacinis stendas. Projekto vyksmo eiga. I techninė dalis: lauko instrumentų pirkimas, montavimas, betonavimas (iki 2021 m. rugpjūčio 1 d) II pristatymo visuomenei/ viešinimo dalis: parodomasis atidarymo renginys (iki 2021 m. rugsėjo 1 d). Projekto rėmuose ketinama parengti informacinę žinutę (ir popieriniu, ir skaitmeniniu formatu), skirtą ugdymo institucijoms. Pristatoma Muzikos alėja, kviečianti į pamokas po atviru dangumi (pvz. “Maxima LT mums įdavė įrankius - įgalinkime juos, sukurdami įdomesnes pamokas”). Taip pat planuojama suorganizuoti konkursą, kviečiantį bendruomenės narius sugroti ir nufilmuoti klipą (“Taip skamba miestas prie Šešupės: tai mano versija”).

Domeikavos kaimo bendruomenės centras/ Domeikavos diskgolfo parkas

Sužinoti daugiau

Domeikavos kaimo bendruomenės centras/ Domeikavos diskgolfo parkas

Šiuo metu, kai pasaulis ir mūsų šalis sukaustyta pandemijos, žmonės yra pasyvūs, neaktyvūs, daug laiko praleidžia namuose prie televizorių ar kompiuterių, tad labai svarbu, kad jie turėtų sąlygas kuo aktyviau leisti savo laisvalaikį, kad kuo daugiau laiko praleistų gamtoje. Pasaulyje labai populiarus laisvalaikio praleidimo būdas yra diskgolfo žaidimas. Šis laisavalaikio praleidimo būdas pritraukia labai daug žmonių, nes jie ne tik aktyviai leidžia laisvalaikį, bet ir bendrauja tarpusavyje, dalyvauja varžybose. Domeikavos kaimas yra didžiausias kaimas Lietuvoje, kuriame ne mažą dalį gyventojų sudaro jaunimas, jaunos šeimos su vaikais, tad labai svarbu pasirūpinti jų užimtumu, laisvalaikio praleidimu. Domeikavoje nėra vietų kur gyventojai galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį. Įrengus diskgolfo parką, turėtume pritaikytą zoną, kuriame jie galėtų aktyviai leisti savo laisvalaikį. Šis parkas būtų atviras visiems. Domeikavos seniūnijoje esančiame parke Parko g. ir Joninių g. norime įrengti 18 krepšių tarptautinius standartus atitinkantį diskgolfo parką, kolkas tokių parkų Lietuvoje yra tik du visai visuomenei prieinamų – Vilniuje ir Panevėžyje.

Asociacija „Raudondvariečių bendruomenė“/Poilsio erdvė skaitymui ir kūrybai

Sužinoti daugiau

Asociacija „Raudondvariečių bendruomenė“/Poilsio erdvė skaitymui ir kūrybai

Dalyvavimas konkurse "Mes bendruomenė 2021" gali padėti išpildyti mūsų bendruomenės svajones. Suteikiama galimybė lengviau pasiekti iškeltus bendruomenės narių tikslus 2021 metams. Sukursime esamoje laisvalaikio ir poilsio zonoje naują erdvę, kurioje pastatysime namelį- bibliotekėlę, įrengsime patogius gultus poilsiui ir skaitymui, įrengsime mobilių užtupukų. Šioje zonoje galės rinktis tie bendruomenės nariai, kurie norės skaityti po atviru dangumi, taip pat dalintis įspūdžiais apie perskaitytas knygas. Knygų namelyje bendruomenės nariais galės palikti savo jau perskaitytas knygas, nemokamai pasiimti knygą, kurią norės paskaityti. Bendradarbiaudami su ne pelno siekiančia organizacija ,“Dalinkis knyga”, namelį užregistruosime, taip įsitrauksime į nemokamą knygų mainų tinklą Lietuvoje ir už jos ribų. Patogūs gultai suteiks galimybę skaityti po atviru dangumi, tuo pačiu būti kartu su kitais bendruomenės nariai vienoje erdvėje. Mobilūs užtupukai suteiks galimybę pasirinkti labiau priimtiną erdvę skaitymui, sėdėjimui, poilsiui. Atsiradus tokiai erdvei, galėsime rengti skaitymo vakarus po atviru dangumi bendradarbiaujant su Raudondvario biblioteka. Taip pat organizuosim mažiesiems mūsų bendruomenės nariams pasakų skaitymą su personažais kiškiuku ir ančiuku. Kviesime kuriančius ir rašančius bendruomenės narius dalintis savo kūryba bei patirtimi.

Naujienos Visos naujienos

D.U.K

Ankstesnių metų „Mes – bendruomenė“ laimėtojai

Domeikavos kaimo bendruomenės centras

Domeikavos širdis - skveras jungiantis kartas

Sužinoti daugiau

Sigutėnų kaimo bendruomenė

„ERDVĖ KRAŠTO PAVELDUI PUOSELĖTI“

Sužinoti daugiau